انواع مبل تخت خوابشو

مبل تخت خوابشو

اصطلاح مبل یک واژه فرانسوی است که در لغت به معنی وسیله ای برای نشستن و استراحت کردن است. این وسیله کاربردی چندین قرن است که مهمان خانه های مختلف شده است و امروزه تقریباً در تمام خانه ها یافت می شود. مبلمان انواع مختلفی دارند که هر کدام برای سبک خاصی طراحی شده اند و ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند. به عنوان مثال مبلمان سلطنتی به سبک کلاسیک و سنتی برای خانه های بزرگ ساخته می شود و برای استفاده در محیط های مدرن مناسب نیست. نوعی  دیگر مبل تخت خواب شو است که دارای سبکی به خصوص است و برای فضاهای کوچک و مدرن مناسب است. مبلمان ها بر اساس ساختار به سه دسته تقسیم می شوند:

 • مبل استیل یا سلطنتی
 • مبل نیمه استیل (که هم راحت هست هم چوب در آن کار رفته است)
 • مبل راحتی یا مبل تختخوابشو

مبل تختخوابشو چیست؟

مبل تخت خوابشو یکی از راحت ترین انواع مبلمان، می باشد که دارای ویژگی ها و مزایای بسیاری است. زیر کوسن های زیرین مبل تختخواب شو ، چهارچوبی فلزی و تشکی نازک مخفی شده است که می توان آن را بیرون کشید و آن را به یک تختخواب تبدیل کرد. قبل از خرید مبل تخت خوابشو باید همه ویژگی‌های یک مبل خوب را از نظر استحکام، نوع تشک و فوم به کار رفته مورد بررسی قرار دهید. ما در این مقاله شما را با کاناپه تختخواب شو و انواع آن آشنا می کنیم.

ویژگی های مبل تختخواب شو

مبلمان تختخواب شو دارای پایه های کوتاه، دسته های پهن و نشیمنگاه نرم است که معمولاً وزن سبکی دارند بهمین خاطر استفاده و جابه جایی آن ها بسیار راحت است. این نوع مبل خود دارای انواع مختلفی مانند کلاسیک، مبل ال، مدرن و … است که هرکدام از آن ها را باید بنا بر سلیقه و اندازه موردنیاز انتخاب کرد. چراکه این نوع مبلمان از اندازه های مختلفی برخوردار هستند. فضایی که مبل های تخت خواب شو اشغال می کنند، به اندازه ی یک ست مبلمان پذیرایی است. استفاده از مبل های تخت خوابشو، در فضا های کوچک بسیار متداول است.

انواع مبلمان تختخواب شو

مبل‌های تخت خوابشو انواع مختلفی دارند و برای محیط‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مبل‌ها می‌توانند علاوه بر استفاده به عنوان مبل به عنوان تختخواب و کمد نیز مورد استفاده قرار گیرند.  در ادامه برخی از پر کاربردترین نمونه‌های طراحی شده را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مبل‌های تخت خواب شو یک نفره

این نمونه مبل‌ها برای یک نفر مناسب هستند و فضای کمتری نسبت به نمونه‌های دیگر اشغال می کنند و برای فضاهای کوچک، سوئیت‌ها، اتاق نشیمن، اتاق خواب، دفتر یا اتاق مطالعه بسیار مناسب هستند. اگر خانه کوچکی دارید خرید مبل تختخواب شو یک نفره انتخاب مناسبی است. طرح آن را طوری انتخاب کنید که فضای کافی برای انجام فعالیت های روزانه را داشته باشید. مبل تخت خوابشو یک نفره نه تنها در یک خانه کوچک، بلکه در خانه بدون اتاق نیز بسیار کاربردی است. عرض این محصول همانند تخت‌های یک نفره بین 60 تا 120 سانتی متر است و اندازه آن بستگی به سفارش مشتریان دارد. برخی از مدل های مبل تخت خواب شو دارای باکس یا فضایی برای قراردادن پتو یا بالشت هستند .

مبل تختخواب شو

ست مبلمان تختخواب شو

در این نوع مدل مبل ۹۰ درجه چرخش به سمت پشت دارد و با هل دادن دست به سمت عقب با فشار روی پشتی مبل خوابیده و با نشیمن مبل در یک سطح قرارگرفته و به یک تخت خواب دو نفره تبدیل می شود. این مدل‌ها فقط کاناپه‌های ۳ نفره دارند  و ست کامل آن‌ها شامل دو عدد مبل سه نفره  و دو عدد مبل تک نفره می‌باشد.

مبل دو نفره

مبل تختخواب شو دو نفره از معروفترین کاناپه های تخت شو موجود در بازار است و می تواند برای استفاده زوج های جوان در آپارتمان های کوچک، مورد استفاده قرار گیرد.

مبل تخت خواب شو دو نفره، معمولاً یک کاناپه با چارچوب فلزی و یک تشک با کیفیت و مقاوم است. این مبل‌های تختشو بسیار کاربردی هستند و برای فضای نشیمن خانه مناسبند .

این مبل‌ها با چند حرکات ساده  به یک تخت دو نفره تبدیل می شوند. از ویژگی‌های مبل تختخواب شو دو نفره میتوان به پایه های کوتاه، دسته های پهن و نشیمنگاه های نرم و معمولا سبک اشاره کرد که جابجایی آن ها را بسیار آسان کرده است. این نوع مبل دارای سبک های مختلفی از جمله کلاسیک، مدرن و … می باشد.

مبل تخت خواب شو چند نفره

اگر تنها زندگی نمی‌کنید یا تمایل به استفاده از تخت خواب‌های بزرگ‌ تر دارید باید از این مدل مبل استفاده کنید. این مدل هم در حالت مبل و هم در حالت تخت خواب ظرفیت بیش از یک نفر را دارا می‌باشد. البته توجه داشته باشید این مدل‌ها فضای بیشتری نسبت به نمونه‌های قبل اشغال می‌کنند.

مبل تختخواب شو دو طبقه

نمونه جذاب دیگری از این محصول مبل‌هایی هستند که به صورت دو طبقه طراحی شده‌اند. این مبل‌ها نیز برای ظرفیت‌های بیش از یک نفر در فضاهای کوچک گزینه بسیار مناسبی هستند مبل تختخواب شو دو طبقه از مبتکرانه ترین تولیدات دکوراسیون داخلی بوده که می تواند در یک فضای کوچک قرار بگیرد. مبل تختخواب شو دو طبقه، در حالت عادی مبل هستند و درصورت نیاز به یک تخت دو طبقه تبدیل می شوند. تنها چالشی که دارند، زمانبر بودن بازکردن و بستن آن می باشد.

مبل تختخواب شو باکس دار

یکی دیگر از نمونه‌های بسیار جمع و جور و کاربردی، مدل تخت خوابشو باکس دار است. مبل تختخواب شو باکس دار برای قرار دادن  ملحفه ، پتو و بالشت تعیبه شده است. نحوه باز شدن باکس این کاناپه ها متفاوت بوده و هر کدام به نحوی پتو و بالشت را در خود جای می دهند. این مبل‌ها علاوه بر این که به راحتی به تخت خواب تبدیل می‌شوند، دارای فضاهایی برای نگهداری وسایل نیز هستند. این نمونه گزینه‌ مناسبی برای فضاهای کوچک است. از این مدل در اتاق خواب هتل و سوئیت استفاده می کنند.

مبل اِل

مبل ال تختخواب شو که در حالت عادی به شک ال  حرف انگلیسی است و می تواند گوشه فضا را  کاملا پر کند و مشکل کمبود جا را از بین ببرد. مبل تخت تخت شو ال ، می تواند به یک تخت بزرگ سه نفره تبدیل شود. استفاده از مبل های تخت شو ال در مسافر خانه و هتل ، بسیار رایج است.

کاناپه تختخواب شو هتلی

هتل ها اغلب بهترین استفاده را از فضا می کنند و شاید هتل ها هستند که با استفاده از مبل های تخت خواب شو تحول چشمگیری در افزایش محبوبیت این مبل ها ایجاد کرده اند.

اگر صاحب هتل فردی مدرن باشد که به رفاه مشتریان و کسب و کار خود اهمیت بدهد، قطعا در دکوراسیون هتل از این مبل ها استفاده می کند.

مبل تختخواب شو بادی

مبل تخت شو تک نفره و مبل تخت شو دو نفره بادی از تشکهای بادی ساخته شده اند. استفاده از تشک های بادی با طراحی دقیق می تواند موجب کاهش کمر درد شود.

مبل طبی

مبل تختخواب شو طبی دارای تشک های طبی برای افرادی  است که از درد کمر و درد مفاصل رنج می برند . تشک های طبی و تشک های ارتوپدیک به صورت تخصصی و برای مقابله با دردهای شبانه مفاصل و ستون فقرات و بر اساس آخرین مطالعات انجام شده بر ناهنجاری های ستون فقرات و مفاصل مورد استفاده قرار می گیرند.

درجه سفتی سطح این تشک ها متناسب با شرایط بدن، ستون فقرات فرد است و اجازه نمی دهد  قسمت های میانی بدن در تشک فرو روند.

کاناپه تخت خواب شو بیمارستانی

مبل تختخواب شو در بیمارستان‌ها بسیار کاربردی است زیرا جابجایی آسان این مبل ها با کمک چرخ ها امکان پذیر است. اکثر مبل‌های تخت خواب شو بیمارستانی دارای چرخ هستند تا بیمار براحتی بتواند آنها را جابه جا کند. برای جابجایی صندلی تختخواب شو که مناسب بیمارستان است فقط چرخ داشتن کافی نیست، اگر مبل مورد نظر سنگین باشد چرخ نمی تواند به جابجایی آن کمک کند و این یک نقطه ضعف بزرگ برای مبل تختخواب شو است، به همین دلیل وزن سبک و حمل آسان یکی دیگر از ویژگی های مهم مبل تختخوابشو بیمارستانی است.

مزایای کاناپه تخت خواب شو چیست؟

 • مهمترین و اصلی ترین مزیت مبل تختخواب شو، بهینه سازی فضا است. یعنی اگر اتاق خواب کوچکی دارید، دیگر نیازی به استفاده از تخت ندارید، بلکه می توانید با استفاده از مبل تختخواب شو، هم مبل و هم تخت در اتاق نشیمن خود داشته باشید .
 • یکی دیگر از مزایای مبل تخت خواب شو این است که می توان از آن در مکان های مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال، اگر مجبور هستید گاهی اوقات یک شب را در محل کار خود بمانید، می توانید یک مبل تختخواب شو بخرید و آن را در اتاق کار خود قرار دهید. در شب آن را باز کنید و به عنوان تخت خواب از آن استفاده کنید .
 • مبل تختخواب شو نسبت به تخت های دیگر قیمت کمتری دارد; بنابراین با خرید این مدل می توانید علاوه بر استفاده بهینه از فضا در هزینه خود نیز صرفه جویی کنید.
 • تشک های کاناپه تختخواب شو معمولا طبی بوده و مطابق با اصول ارگونومی تولید می شوند، بنابراین استفاده از آنها از بروز بیماری هایی مانند کمردرد و آسیب های نخاعی جلوگیری می کند.
 • مبل تختخواب شو نسبت به سایر تخت ها این است که اکثر این مبل ها دارای یک فضا و یک جعبه در زیر صندلی هستند که می توانید پتو، بالش و چیزهای دیگر را در آن قرار دهید .
 • جابجایی این نوع مبلمان بدلیل سبک بودن آن، بسیار آسان است. شما به راحتی می توانید آن را جابجا کنید و در اتاق مهمان قرار دهید و به عنوان تخت از آن استفاده کنید.
 • متریال موجود در این نوع مبلمان کیفیت بسیار بالا و طول عمر بالایی دارد زیرا از موادی مانند فوم سرد و فریم فلزی در ساخت آن استفاده می شود تا شکل تشک تغییر نکند.
 • بسیاری از مدل های کاناپه تختخواب شو قابل تعویض است و اگر از جنس یا طرح آن راضی نیستید به راحتی می توانید آن را تعویض کنید.

از چه نوع مواد اولیه ای برای ساخت مبل تختخواب شو استفاده می شود؟

اسکلت بندی یا به اصطلاح کلاف های زیر مبل تولید شده توسط مجموعه ما عمدتاً از فولاد سبک صنعتی می باشد که بسیار مقاوم بوده و طول عمر بسیار بالایی دارد. تا زمانی که فلز مورد استفاده در مبل عالی و مرغوب باشد، مبل می تواند سال ها دوام بیاورد. تقریباً 99 درصد مبل ها، چه تخت باشند و چه غیر تخت، از جمله مبل های منزل، هتل و بیمارستان، به عبارت ساده، اسکلت بندی زیر کار دارند. روکش های مبل به طور عمده به دو گروه اصلی تقسیم می شوند. کالاف های چوبی و کالاف های فلزی.

استفاده از چوب در مبل دو ویژگی دارد که باید بیشتر به آن توجه کرد.

کیفیت چوب و شرایط فرآوری: نوع چوب اگر روسی باشد، راش، سرو، گردو و …. یا چوب سفید معمولی که برای ساخت جعبه میوه استفاده می شود، بسیار برای ساخت مبل مرغوب است.

شرایط نگهداری چوب: چوب بسته به شرایط آب و هوایی می تواند واکنش های فیزیکی متفاوتی از خود نشان دهد، مثلاً چوب استفاده شده در زیر مبل اگر خیس باشد و کاملا خشک نباشد، برای ساخت مبل استفاده می شود. پس از مدتی چوب مبل به دلیل وجود هوای گرم در خانه تغییر شکل می دهد. با گذشت زمان چوب مبل به صورت تخریب شده و از بین می رود، پس چوب باید کاملا خشک باشد.

به طور کلی فلزات آهنی در تمام دنیا دارای ویژگی های یکسانی هستند، مگر در موارد خاص که آلیاژهایی به آنها اضافه می شود و در صنایع خاصی استفاده می شود. همانطور که می دانیم استفاده از فلز سبک صنعتی در کاناپه تختخواب شو بسیار پر کاربرد است، زیرا دارای ویژگی های زیادی مانند استحکام، طول عمر بالا، جوش صنعتی co2 می باشد که برای اتصال قطعات فلزی این نوع مبل عالی است.

رنگ بوسیله رنگرزی کوره ای الکترواستاتیک از فلز حاصل در بدترین شرایط آب و هوایی محافظت می کند و دلیل اصلی آن این است که رنگ توسط نیروی الکترومغناطیسی جذب آهن در همه جا شناسایی می شود. یکی از ویژگی های مهم در انتخاب مبل تختخواب شو این است که قطعات کلاف فلزی زیر کار در حالت صاف، دیده می شود و این امر باعث می شود مشتریان در هنگام خرید مبل اطمینان بیشتری نسبت به استحکام محصول داشته باشند.

نکات مهم هنگام خرید مبل تخت خواب شو

هنگام خرید مبل تختخواب شو برای اتاق نشیمن، باید ویژگی های یک مبل تخت خواب شو خوب را بررسی کنید. اول از همه به زیبایی، رنگ و سبک مبلمان اتاق خواب توجه کنید. مبلمان چیزی نیست که شما هر روز تغییر دهید، بنابراین باید در دل و دکوراسیون شما باشد و همچنین بستگی به نحوه چیدمان مبل تختخواب شو در فضای داخلی دارد.

یک مبل تختخواب شو با کیفیت خوب باید با یک حرکت باز و بسته شود، بدون ایجاد صدا یا گیر کردن. بهتر است نمونه را چند بار قبل از خرید باز و بسته کنید تا از میزان نویز آن مطلع شوید، از آنجایی که نمونه های فروشگاهی خیلی وقت است که در ویترین وجود دارند و به فروش نمی رسند، افراد زیادی آنها را باز و بسته می کنند.

تشک‌های ضخیم‌تر لزوماً بهتر نیستند و تشک‌های نازک‌تر و بهتر می‌توانند پشتیبانی بهتری داشته باشند. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید کیفیت استاندارد تشک مبل است که باید به اندازه کافی نرم، محکم و مناسب باشد. مراقب تشک های خیلی نرم و انعطاف پذیر باشید زیرا باعث مشکلات جدی کمر و ستون فقرات می شوند.

به قاب و بدنه آن توجه کنید. قاب محکم تضمین می کند که مبل شما برای مدت طولانی دوام می آورد. از خرید مبل هایی با ساختار فلزی یا ترکیبی از چوب و فلز خودداری کنید. مبل تخت خوابشو چوبی با بافت چوب جنگلی مثل کاج بادوام تر هستند. سبک ترین مبلمان تختخواب شو را انتخاب و خریداری کنید تا هر شب مجبور نباشید وزن سنگین جابجایی آن را تحمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *